Litofyto-sůl č.4 Celulitida

Blahodárně působí na látkovou výměnu probíhající v kůži, napomáhá normalizaci výměny ltuků. Má zklidňující efekt a je tedy vhodná při stresu, který často vede k přejídání. Bahenní zábaly omezují ukládání tuků a zmírňují celulitidu.

Složení

Nerafinovaná kamenná sůl, vulkanický tuf, bílý jíl, soli mědí, draslíku, hořčíku, zinku, slupky zárodečné rýže a pšenice, ovesné otruby, hořčičný prášek, srdečník, truskavec ptačí, přeslička, kořen kozlíku, rakytník, kalina, heřmánek, kopřiva, šištice chmele, tymián, jehličí borovice, smrku a cedru, pampeliška, cukr.

C, B, B2, B6, B9, P, K1, E, F; Karotenoidy, cholin, fytohormony, pektin, fenylk, abonovou kyselinu, rostlinnou bílkovinu; Makro- a mikro-prvky: Na, K, Ca, Mg, Fe, Cu, Zn, Si, Mn; Mastné kyseliny: linolovou, palmitovou, olejovou a stearinovou.

Účinky

  • Napomáhá normalizovat výměnu tuků.
  • Má zklidňující účinky.
  • Zbavuje stresu, snižuje riziko přejídání.
  • Snižuje ukládání tuků při celulitidě.
  • Doporučuje se pro prevenci celulitidy.

Způsob použití

Litofyto-sůl se může používat pro koupel, potírání a zábaly a taky pro napařování pro obličej.

1. Bylinná koupel

Přibližně 100g Litofyto-soli (1/5 balení) rozmíchejte s nevelkým množstvím velmi horké vody do získání stejnorodé směsi a vlijte do koupele (150-200 litrů) pro vás příjemné teploty 35 - 41˚C. Čím vyšší teplota vody, tím kratší doba koupele - od 8 do 15 min.

Během této koupele můžete masírovat tělo od konečků prstů u nohou, až k šíji. Na zhrublá místa můžete použít pemzu. Po masáži se na 2 - 3 minuty uvolněte. Nakonec se osprchujte a do sucha utřete ručníkem. Koupel dělejte 1,5 hodiny po jídle a po ní si ještě 1 - 1,5 hodiny odpočiňte.

Proceduru opakujte obden, v sérii 12 - 15 koupelí.

2. Nanášení bahna přímo na problematické partie

Přímá aplikace Litofyto-soli ve formě bahna se používá na nevelkou část těla, přímo na problémovou partii. Tento postup je vhodný použít například při: natažených vazech, myozitidě (svalové onemocnění se známkami zánětu - např. mezižeberní), celulitidě, hematomech či při otocích. Potřebné množství Litofyto-soli, které závisí na rozsahu ošetřované partie, rozřeďte malým množstvím velmi horké vody a tak získáte požadované „bahno“. Teplota bahna vhodná pro nanášení na kůži je 35 - 42 ˚C, při aplikaci na křečové žíly, ne více než 38 ˚C. Proceduru provádějte 10 - 15 min. každodenně, po dobu 6 - 8 dní.

Kůži nejprve omyjte teplou vodou s Litokomplexem, potom naneste bahno, a neprodyšně zakryjte (nejlépe voskovým plátnem) a pak zahřejte (nejlépe vlněnou tkaninou). Po skončení procedury bahno smyjte a dále držte ošetřené místo v teple zakryté (nejlépe vlněnou tkaninou) ještě dvě hodiny.

3. Komplexní péče

Nejlépe 100g Litofyto-soli (1/5 balení) smočte malým množstvím velmi teplé vody a rozmáchejte do stejnorodé směsi. Napusťte do vany ne více než 10 cm vody příjemné teploty a vlijte připravenou směs. Sedněte do vany a rovnoměrně tělo máčejte 7 - 10 minut. Vanu doplňte příjemně teplou vodou a relaxujte ještě 15 minut. Nakonec tělo krátce osprchujte a utřete do sucha.

Žádnou z uvedených procedur neprovádějte při: hypertenzi 3. stupně, akutním infekčním onemocnění, kavernách na plicích, vysoké pravděpodobností rozedmy plic (dušnosti), mokvajícím ekzému a také při alergii na některou ze složek Litofyto-soli.

850 Kč
Množství

Kontraindikace

Koupele s Litofyto-solí jsou zakázány lidem se střídavým krevním tlakem 3 stupně, s infekčním onemocněním v akutní formě, zánětem žil v akutní fázi, s tuberkulózou s plicními kavernami, s vysokou pravděpodobností krvácení, s těžkou rozedmou plic, s epilepsií, mokvajícím ekzémem a také alergií k některé ze složek Litofyto-soli.

Forma balení

Jemný prášek v plastové nádobce 450g.

Podmínky skladování

Uchovávejte při libovolné teplotě v suchém prostředí v dobře zavřených sáčcích. Zabraňte vniknutí vlhkosti. Doba použitelnosti - 2 roky.

Podobné produkty

Prohlédněte si další produkty z této kategorie