Litofyto-sůl č.1 - vypínání

Vypnutí povadlé kůže těla, která má sklon k tvotbě vrásek a kožních skladů a také jako preventivní posílení celkového tonu kůže. Vyživení důležitými vitamíny a fytohormony.

Obohacuje kůži o vzácné prvky nezbytné pro syntézu stavebních bílkovin základní vrstvy kůže - kolagenu a elastinu. Zesiluje odstraňování nečistot, díky lepšímu kapilárního průtoku. Stimuluje lymfodrenáž a tím kůži výrazně zpevňuje.

Složení

Nerafinovaná kamenná sůl, vulkanický tuf, bílý jíl, soli mědi, draslíku, hořčíku, zinku, slupky zárodečné rýže a pšenice, ovesné otruby, list břízy, hořčičný prášek, kořen pampelišky, heřmánek, kopřiva, šišky chmele, máta peprná, jetel, šalvěj, tymián, průtržník lysý, dvouzubec trojdílný, dobromysl obecná, list černého rybízu, meduňka, protěž bažinná, komonice lékařská, pelyněk, list maliny, kůra cedru, cukr.

Vitamíny: A, C, B1, B2, B3, B5, B6, P, PP, K, E, F; karotenoidy, cholin, chlorofyl; makro- a mikro-prvky: Na, K, Mg, Cu, Zn, Si, Mn; mastné kyseliny: linolová, palmitová, stearinová; rostlinnou bílkovinu, glukózu a fruktózu.

Způsob použití

1. Bylinná koupel

Přibližně 100g Litofyto-soli (1/5 balení) rozmíchejte s nevelkým množstvím velmi horké vody do získání stejnorodé směsi a vlijte do koupele (150-200 litrů) pro vás příjemné teploty 35 - 41˚C. Čím vyšší teplota vody, tím kratší doba koupele - od 8 do 15 min.

Během této koupele můžete masírovat tělo od konečků prstů u nohou, až k šíji. Na zhrublá místa můžete použít pemzu. Po masáži se na 2 - 3 minuty uvolněte. Nakonec se osprchujte a do sucha utřete ručníkem. Koupel dělejte 1,5 hodiny po jídle a po ní si ještě 1 - 1,5 hodiny odpočiňte.

Proceduru opakujte obden, v sérii 12 - 15 koupelí.

2. Nanášení bahna přímo na problematické partie

Přímá aplikace Litofyto-soli ve formě bahna se používá na nevelkou část těla, přímo na problémovou partii. Tento postup je vhodný použít například při: natažených vazech, myozitidě (svalové onemocnění se známkami zánětu - např. mezižeberní), celulitidě, hematomech či při otocích. Potřebné množství Litofyto-soli, které závisí na rozsahu ošetřované partie, rozřeďte malým množstvím velmi horké vody a tak získáte požadované „bahno“. Teplota bahna vhodná pro nanášení na kůži je 35 - 42 ˚C, při aplikaci na křečové žíly, ne více než 38 ˚C. Proceduru provádějte 10 - 15 min. každodenně, po dobu 6 - 8 dní.

Kůži nejprve omyjte teplou vodou s Litokomplexem, potom naneste bahno, a neprodyšně zakryjte (nejlépe voskovým plátnem) a pak zahřejte (nejlépe vlněnou tkaninou). Po skončení procedury bahno smyjte a dále držte ošetřené místo v teple zakryté (nejlépe vlněnou tkaninou) ještě dvě hodiny.

3. Komplexní péče

Nejlépe 100g Litofyto-soli (1/5 balení) smočte trochou velmi teplé vody a rozmáchejte do stejnorodé směsi. Napusťte do vany ne více než 10 cm vody příjemné teploty a vlijte připravenou směs. Sedněte do vany a rovnoměrně tělo máčejte 7 - 10 minut. Vanu doplňte příjemně teplou vodou a relaxujte ještě 15 minut. Nakonec tělo krátce osprchujte a utřete do sucha.

Žádnou z uvedených procedur neprovádějte při: hypertenzi 3. stupně, akutním infekčním onemocnění, kavernách na plicích, vysoké pravděpodobností rozedmy plic (dušnosti), mokvajícím ekzému a také při alergii na některou ze složek Litofyto-soli.

850 Kč
Množství

Kontraindikace

Balneoprocedury jsou  zakázány lidem se střídavým krevním tlakem 3 stupně, s infekčním onemocněním v akutní formě, zánětem žil v akutní fázi, s tuberkulózou s plicními kavernami, s vysokou pravděpodobností krvácení, s těžkou rozedmou plic, s epilepsií, mokvajícím ekzémem a také přecitlivělostí na některou ze složek Litofyto-soli.

Forma balení

Jemný prášek v plastové nádobce, 450g.

Podmínky skladování

Uchovávejte při libovolné teplotě v suchém prostředí v dobře zavřené nádobce. Zabraňte vniknutí vlhkosti.

Podobné produkty

Prohlédněte si další produkty z této kategorie